Canlı Sohbet odaları

admin     13-04-23     Muhabbet, Muhabbet odaları, Sohbet     , , , , , , ,      97 Defa Okundu

Canlı Sohbet odalarında yapmanız gerekenler  – SadeSohbet.Com

Canlı Sohbet odaları 18 yaş sınırı için kullanılan bir chat servisidir. İnsanların bu odalarda arayış veya dostluk içerisinde sohbet ettiklerini unutmayalım. Sohbet etmek eğlenceli zaman geçirmek için en ideal tercihlerden biri olabilir.

 

Eğer kişi sohbet ederken zevk almıyorsa, ya karşındaki insan istediğin gibi sohbeti sarmamış olabilir. Karşındaki kişinin sohbeti haz vermiyorsa bu çekilecek bir durum değildir aslında. Canlı Sohbet ederken nelerden bahsetmemiz gerektiğini maddeler halinde okuyalım.

Canlı Sohbet Odaları

Canlı Sohbet Odaları, Canlı Sohbet odaları, Canlı Sohbet Ederken Zevklerden Bahsetmek, Canlı Konuşma için önce sıcak bir ortam bulunmalı, Karşı tarafı ilgilendirecek sorular sorun, Canlı kameralı sohbet siteleri, En iyi görüntülü Canlı sohbet siteleri, Canlı Sohbetin Diksiyona Etkisi Nedir,   İnsanların Günlük İletişimi

Canlı Sohbet Ederken Zevklerden Bahsetmek

 

Herkesi genel olarak korkutan şeylerden biri de, Canlı sohbet esnasında kendi zevk ve yaşam alanımızı etkileyen hobilerimizden bahsetmektir. Canlı Sohbet ederken zevk alınan her şey, hemen sunulmak istenir. Karşı tarafı hızlı tanımanın yolu buradan geçer çünkü. İstisnai şeyler dışında, günlük yaşamın içinde kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan şeyler, asıl bakış açımızı en iyi yansıtan etkiye sahiptir. Diğer insanın herhangi bir yaptırım uygulamaması için, insanlar Canlı sohbet esnasında kendi zevklerinden bahsetmek ister.

 

Canlı Konuşma için önce sıcak bir ortam bulunmalı

Eğer bulunduğunuz mekânda, kendinizi rahat hissetmiyorsanız yahut çok çekingenseniz, önce hoşunuza giden bir içecek söyleyin. Bu şekilde vakit kazanarak, kendinizi ve ortamı yumuşatma şansı bulursunuz. Biraz rahatladıktan sonra, karşı taraf ile, öncelikle günlük şeyler konuşulmalıdır; ortamın içinde yer alan şeylerden bahsedilebilir, günün sıcaklığından yahut soğukluğundan dem vurabilirsiniz. Sohbet kısa bir süre sonra kendiliğinden açılmaya başlar.

 

Karşı tarafı ilgilendirecek sorular sorun

Artık daha rahat hissediyor olmalısınız. Şimdi günlük konulara iyice geçebilirsiniz. Mesela en büyük zevkiniz arabalar ise, geçen bir arabadan örnek verebilirsiniz, ya da en büyük zevkiniz yeni lezzetler tatmak ise, menüyü elinize alıp yemekler hakkında yorum yaparak sohbete geniş açı kazandırabilirsiniz. En büyük zevk seyahat etmek ise, karşınızdaki insanın üzerinde bulunan herhangi bir şeyi, gittiğiniz bir yerde nasıl bulduğunuzu anlatabilirsiniz.

Karşı taraf ile ilgili olursanız, o da sizin zevklerinizi merak edecektir.

Eğer yargılayabileceğini düşünüyorsanız, önce daha ufak ve insanlara daha az çekici gelebilecek zevklerden bahsedin. Ardından kendi ilginç zevkinizi tanıtmak, böylece daha az ön yargı toplamanıza sebep olur. Çünkü bir önceki fikrin sıkıcılığı, sizin hobinizi daha tutkulu bir hale getirir.

 

Hala gergin bir ortamdaysanız, konuşmayı yüzeysel tutmalısınız

Hala kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bölük pörçük bir konuşma içerisinde ve uzun sessizlikler başladıysa eğer, o zaman okulunuzdan, bölümünüzden, yahut işinizden, bulunduğunuz semtte oluşan olaylardan konuşabilirsiniz. Çünkü bu konular tam anlamıyla hakim olduğunuz şeylerdir, bu yüzden anlatırken kendinizi utangaç hissetmezsiniz. Karşınızdaki insan da, bu konuşmanın içinde illa ki kendiyle bağdaşan bir şey bulacaktır. Böylece bir şekilde sohbetin içinde bir yer edinecektir. Artık rahatladığınıza göre, sohbet ederken zevklerden bahsedebilirsiniz.

Canlı kameralı sohbet siteleri

Canlı kameralı sohbet siteleri hakkında değerlendirme yaparak üyeliksiz olarak sitemizi tanımak yada sohbet hakkındaki fikirleri sorgulamak. SadeSohbet.Com insanların istediği her şekilde Canlı sohbet imkanı sunan dünya çapında bir yayın hizmetidir. Canlı Kameralı sohbet sistemi ile farklı konsept de insanları bir arada tutar. Görüntülü sohbet siteleri yabancı insanların da sıklıkla ziyaret ettiği bir platformdur.

En iyi görüntülü Canlı sohbet siteleri

En iyi görüntülü Canlı sohbet siteleri arasında istisnasız adı geçen SadeSohbet com, markasının namını eski ve güvenilir bir site olarak kazandığını bilmeniz gerekir. Yabancı görüntülü chat siteleri listesinde de yer verilen en önemli Türk sohbet sitelerinden bir tanesidir. Canlı Sesli sohbet edilen yerlerde insanların dikkat etmesi gereken büyük ölçüde bir kural vardır. Bu kural insanların diksiyonu ile ilgilidir.

Canlı Sohbetin Diksiyona Etkisi Nedir

 

Diksiyon, bir konuşma sanatıdır. İfadeyi açacak olursak anlam bütünlüğü, vurgu ve tonlamanın, jest ve mimiklerin, coşkunun hakkını veren bir söyleme biçimidir. Toplumlar arasında iletişimin etkili sağlanması, insanların bir arada mutlu ve huzurlu olmalarını ise sohbet etme eylemi sağlar. Bu doğrultuda aslında sohbet etmek ve diksiyonu birbirinden ayırmak mümkün değildir.

 

  İnsanların Günlük İletişimi

 

Gün içerisinde insanlar aralarında birçok kez iletişim kurmak zorunda kalırlar ve bunu genellikle sözlü iletişim dediğimiz Canlı sohbet yoluyla yaparlar. Bu sohbet ne kadar verimli olursa o kadar az vakit kaybı, o kadar verimli iş ortaya çıkar ve aslında konuşma esnasında diksiyon kurallarına bağlı kalınmadıkça istenilen olgu karşı tarafa verilemez, günlük hayatta sohbetin içinde diksiyon temel faktördür.

 

  Konuşma Sanatı Nasıl İyileştirilir?

 

Diksiyon bir konuşma sanatı ise bunu sözlü iletişim kurmadan kazanılabilmesi ve yahut geliştirilebilmesi söz konusu değildir. Diksiyon derslerinde gelişme sağlamak için genellikle tiyatro metinleri okutulur ve aslında insanlar bunu günlük hayatta yaparlar. Canlı Sohbet etmek de karşılık diyalog olduğuna göre ve bir tiyatro metninden daha fazla hayatın içinde olduğu için diksiyonun ilerlemesinde sohbet en etkili yöntemdir. Vurguları, coşkuları hissederek karşı tarafa tam ifade etmek sohbet ile mümkündür.

 

Sesli şekilde bir metin okuyarak da diksiyon ilerler, bir şekilde sesin ahengi, coşkusu ayarlanır, tonlaması yapılır, jestler mimikler yüzde yerini alır okunur. Etkili olur mu? Olur. Bu konuşma sanatını karşı tarafa kendini en kolay yoldan en ikna edici şekilde anlatmak için öğrenir insan ve bunun karşı tarafa etki edip etmediğini ancak gerçek hayata dönüldüğünde anlar. Sohbet ederken etki karşıdaki insanın yüzünden, beden dilinden, kimseye karşı konuşmasından anlaşılır.  Evde yığınla metin okuyup seminer veren bir kimsenin etkilemesi ile günlük hayatta sohbet ile iç içe diksiyonunu kullanan ve seminer veren bir kimsenin etkilemesi aynı olmaz.

 

Bilinçli iletişim kurma derdinde olan kimseler sohbetin içinden diksiyonu ayıramama noktasına gelene kadar diksiyona etki edecek en etkili araç olarak sohbeti kullanırlar çünkü diksiyon gerçek hayatta varlığını sürdürür. Canlı Sohbet, diksiyonun gelişmesinde en etkili araç olarak kullanıldıktan sonra ikisini birbirinden ayırmak mümkün değildir.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?