Artvin Bedava Sohbet

admin     25-06-23     Chat, Chat Odaları, Genel     , , , , , , , , , ,      129 Defa Okundu

          Artvin Bedava Sohbet

Artvin Bedava Sohbet : Artvin  bedava Sohbet ile Günün Her Saatinde Ücretsiz Sohbet Yapabilirsiniz. Artvin in en güzel sohbet yeri sade sohbettir.  Siz Kullanıcılarımıza Sohbetin En iyisini Vermek İçin Çalışmaktayız.

Artvin Bedava Sohbet  ile  Ücretsiz Mobil Sohbet Keyfinin Tadını Çıkarın  Hem Sohbet Hem Radyo ve Oyun odalarımız ile   sizlere en güzel sohbet ve eğlence ortamını sağlamaktayız  Artvin Sohbet Siteleri  Siz Değerli Üyelerimiz İçin  Kullanıma Açılmıştır.

Artvin Bedava Sohbet

                          Artvin Mobil Sohbet

Artvin Mobil Sohbet :  Artvin Mobil Sohbet ile Mobil Sohbet yapmanız çok kolay Android veya İos Cihazlarınızdan Giris yaparak Kolayca Mobil Sohbet Keyfinin Tadını Çıkarabilirsiniz. Artvin chat odaları ile ücretsiz olarak sohbet edebilme fırsatı! Hem ücretsiz olarak chat sohbet odalarına girebilme, hemde bay ve bayan kendinize uygun özelliklerde (yaş, şehir, tahsil, boy, kilo, fizik, ahlak) arkadaş sohbet arama servisi. Artvin chat sohbet sitesi, Artvin’den sohbet odalarına bağlantı kuran kullanıcılar için on numara sohbet ortamı sunmaktadır, tüm Artvinli vatandaşları aynı çatı altında toplayarak, yeni insanlarla tanışma olanağı sunmaktadır. Artvin chat odalarına hızlı, güvenli ve kolayca bağlanabilir, profesyonel bir sohbet girişi yapmak istiyorsanız Artvin Sohbet Mirc Programını masa üstünüze kolayca indirerek, artvin sohbet mirc programıyla sohbete kaldığınız yerden profesyonel bir sistemle devam edebilirsiniz. Artvin karadenizin bir şehridir. Karadeniz insanı her zaman mert, sevecen, cana yakın, dost canlısı, misafirperver, dobra, centilmen ve kaliteli bir yapıya sahiptirler. Artvin sohbet odaları chatodalari.net sitesinin en gözde sohbet odalarından biridir, pek çok kullanıcıya aynı anda hizmet veren Artvin chat sayfası siz değerli kullanıcılarımızın bizi seçmesiyle günden güne daha da büyümekte, chat odaları aramasında büyük bir marka olmuştur. 2008 yılından beri aralıksız olaran Artvinli kullanıcılara chat sohbet servisi sunan nadide sohbet odalarımız yeni beraberliklere yelken açmanız için önemli bir sohbet mekanıdır. Artvin sohbet odaları web sayfasına giriş yaptıktan sonra, sohbet girişi paneline kendinize uygun bir rumuz yazdıktan sonra, var ise şifrenizi de girip sohbete bağlan butonuna tıklayarak bir kaç saniye içinde artvin kanalına giriş yaparsınız. Lütfen artvin sohbet odalarına bağlandığınız an’dan itibaren sunucu yönetiminin belirlediği kurallara uyalım, uymayanları bir güzel uyaralım. Sunucu kuralları dışında tavırlar sergileyen, genel odalarda huzursuzluk çıkaran, argo ve kötü sözler kullanan kullanıcılar gerek kanaldan gerekse sunucudan uzaklaştırılarak ceza-i işlemlere tabi tutulur.

Dağlık bir alanda Çoruh vadisinin sol yamacında meyilli bir arazide kurulmuş olan Artvin kenti  karadeniz kıyılarını ve  hopa ilçesine bağlanmaktadır. iklimi kış yağmurlu ve ılımanlı geçen Artvinde  Yaz aylarına Çok Sıcak Gecmeyen  Bir Serin Hava  olmaktadır.   Şehrin En Önemli Yapısı Artvin Kalesi Bir Diğer Adıyla  Livane Kalesidir. Nehrin Kenarında 70 metre yükseklikteki taş Kale  16ncı yüzyılda osmanlının eline geçtikten sonra restore edilmiştir.

Artvin şehrinin 2019 verilerine göre toplam nüfusu 170.875 kişidir. Bu nüfusun 85.975 kişisi erkek, 84.900 kişisi kadından oluşmaktadır. Yüz ölçümü 7.359 kilometre kare olan Artvin ilinde kilometre kareye 23 insan düşer. Artvin ilinin yıllara göre nüfusu ise şu şekildedir:

– 2015 yılında Artvin ilinin nüfusu 168.370 kişidir.
– 2016 yılında Artvin ilinin nüfusu 168.068 kişidir.
– 2017 yılında Artvin ilinin nüfusu 166.143 kişidir.
​​​​​​​- 2018 yılında Artvin ilinin nüfusu 174.010 kişidir.
​​​​​​​- 2019 yılında Artvin ilinin nüfusu 170.875 kişidir.

Kime yol sorarsanız sorun, “Buyrun bir çayımızı içip soluklanın”, “Gece yol yapmayın, bizde kalın” diyecek. Misafirperverliğin ülkemizde en had safhada yaşandığı yerlerden.Araba yıkamacısından dağdaki bakkalına kime konuk olursanız olun duvarında bir yerde Atatürk’ün fotoğrafını göreceksiniz. Köylüsünün; “Dedem bize yemiş toplarken mutlaka ayılara da bırakmamızı tembihlerdi. Onların yaşam alanlarını işgal ediyoruz, onlara da yaşam hakkı tanımamız lazım” dediği, doğaya ve insana şefkatli insanların memleketine gidiyorsunuz. İyi ki bu özel coğrafya böyle bilinçli insanlara emanet.14 gün buradaydık, ne bir otel işletmecisi, ne muhabbet ettiğimiz insanlar, evli misiniz, kimsiniz diye sormadan, insan ayırt etmeden koşulsuzca bizi bağırlarına bastılar. Bize öyle geldi ki; Artvin insanı hala toplumsal ya da ticari diretmelerle yozlaşmamış.Karadeniz Bölgesi’nin en doğusunda kalan şehri Artvin’dir. Konumu sebebiyle yıllarca birçok uygarlığın ve medeniyetin istila noktası olmuş şehir kültürel zenginliği ile de dikkat çekmektedir. Rafting sporlarıyla da bilinen Çoruh Nehri’nin geçtiği şehir Batum’a gitmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin keşif rotalarının başında geliyor. Şehrin bir diğer özelliği de Artvin sevgiliyle gezilecek yerleriaçısından tercih edilmesi olabilir. Bu sayede Karadeniz’in Aşıklar Şehri olarak da anılan Artvin, doğası ve canlılarıyla küçük yapısına rağmen geniş kültürüyle oldukça dikkat çekici bir yer.

 

 


Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?